پلکسر انقلابی در بلفاروپلاستی

بسیاری از افراد دچار افتادگی پلک یا پوست اضافه پشت پلک هستند که به آنها چهره خسته یا مسن میدهد و بدون آن چهره شاداب و جذاب تری دارند ولی تمایل به بیهوشی و جراحی پلک یا بلفاروپلاستی ندارند. برای این افراد بلفاروپلاستی ” بدون انجام جراحی” توصیه میشود.

با این روش می‌توان چشم‌های خسته، پلک‌های تیره، شل شده و افتاده را تبدیل به چشمانی جذاب، شاداب و جوان کرد. علاوه براین، بلفاروپلاستی کاربرد درمانی هم دارد و می‌تواند میدان دید را با رفع افتادگی‌های شدید پلک بهبود بخشد.
ترمیم پلک بدون جراحی، تکنیک کاملا جدید و بروز اروپا است که در آن از تیغ یا لیزر برای برش استفاده نمیشود در واقع برشی داده نمیشود بلکه بصورت سرپایی ، با کرم بیحسی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی بهره گرفته میشود.

در این روش، لایه سطحی پوست (اپیدرم) اضافه از جامد به گاز تبدیل میگردد و موجب جمع شدن لایه های تحتانی پوست میشود.
پلکسر یک دستگاه میکرو جراحی بی سیم است که با انتقال گرمای متمرکز شده به بافت های پوست، پوست را تحت درمان قرار میدهد و این گرما را از طریق اختلاف ولتاژ بین پوست و دستگاه ایجاد میکند. نور کم ایجاد شده باعث تصعید بافت رویی پوست بدون آسیب رساندن به قسمت های دیگر بافت و از بین رفتن مشکلات پوست میشود.
از مزایای پلکسر میتوان به غیر تهاجمی بودن آن، عدم ایجاد عوارض ، عدم نیاز به جراحی ، عدم نیاز به بیهوشی و یا تزریق داروی بی حسی اشاره کرد.

نمونه کار های درمان افتادگی پلک و برداشتن اضافه پوست در مرکز زیبایی نورا طب

قبل

بعد

قبل

بعد

پلکسر در چه مواردی استفاده می‌شود؟

پلکسر روشی بسیار دقیق است که به بافت‌های اطراف آسیب نمی‌رساند. همین امر آن را برای درمان‌هایی مانند بلفاروپلاستی بدون نیاز به جراحی، به یک گزینه عالی تبدیل کرده است. برای انجام بلفاروپلاستی در مواقعی که پلک باریک است، پلکسر نسبت به لیزر و RF گزینه بهتری محسوب می‌شود. پلکسر مصارف درمانی وسیعی دارد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• بازسازی پلک (بلفاروپلاستی بدون نیاز به جراحی) برای اصلاح کیسه‌های چربی در پلک پایین و پوست اضافی در پلک بالا
• پاک کردن تتو
• رفع عیوب پوستی و ضایعات خوش‌خیم مانند زگیل، فیبروم، پیگمانته و لکه‌های خورشید گرفتگی
• بهبود اسکار شامل اسکار جراحی، اسکار آکنه و جای بخیه
• درمان چروک و خطوط دور دهان
• لیفت صورت و گردن
• درمان آکنه فعال
• جای جوش و اسکار پوستی
• رفع خط اخم
• رفع چروک زیر چشم و خطوط پنجه کلاغی کنار چشم
• استرچ های پوستی (ترک های ناشی از بارداری و یا چاقی)

هرجلسه درمانی چقدر طول میکشد ؟

پلاسما تراپی روش به نسبت سریعی است. بیمار باید حدود ۲۰-۳۰ دقیقه کرم بیحسی روی پلک ها داشته باشد. جلسه درمانی بطور متوسط بین ۱۰-20 دقیقه طول میکشد و فرد میتواند نتیجه عمل را بلافاصله ببیند.

چند جلسه درمانی برای درمان چروکهای زیر چشم کافی است ؟

تعداد جلسات کامل به شدت چروکها و سن فرد بستگی دارد. بسیاری از بیماران طی ۱ جلسه بهبود کامل دارند ولی درافرادی با چروکهای شدید ، ممکن است تا ۳ جلسه درمانی احتیاج باشد. در اینصورت فواصل جلسات دوم یا سوم یک ماه است.

عوارض پلاسما تراپی چیست؟

پلاسما تراپی تقریبا هیچ عارضه ای ندارد. تورم و دلمه های بعد از عمل که حدود سه روز تا یک هفته باقی می ماند از عوارض معمول این عمل حساب میشود. گاهی اوقات پوست محل عمل بعداز یک هفته کمی صورتی رنگ است. مهمتر اینکه طی این عمل هیچ خونریزی اتفاق نمیافتد و پلک از نظر عملکرد بعد از عمل کاملاً طبیعی عمل میکند.
در بررسی های انجام شده در کلینیک های اروپا این عمل بر روی ۱۰۰۰ بیمار( ۸۰۰ خانم و ۲۰۰ آقا) در سنین ۲۳ تا ۸۲ سال با هر میزان افتادگی پلک و حتی سیگاری ها انجام شده است. نکته مهم اینکه ۱۰۰ درصد بیماران از عمل راضی بوده اند و هیچ یک عوارض ماندگاری نداشته اند.

سن مناسب برای ترمیم پلک چه زمانی است؟

سن مناسب برای انجام بلفاروپلاستی به نوع مشکل بستگی دارد.در اصل ترمیم پلک، سن و سال ندارد و برحسب نوع مشکل، این عمل حتی از زیر ۲۰سالگی تا بالای ۸۰ سال هم قابل انجام است. به‌طور کلی در مشکلات مادرزادی، در سنین پایین‌تر و در مشکلات ناشی از پیری یا شل شدن پوست پلک، در سنین بالاتر انجام می‌شود

مراقبت پس از درمان

• با اینکه نواحی پوسته پوسته شده و دچار تغییر رنگ بلافاصله پس از درمان از بین می‌روند، اما توصیه می‌شود که این نواحی به مدت ۵ تا ۷ روز دست نخورده باقی بمانند.
• از استفاده از هرگونه مواد آرایشی تا صبح روز بعد پرهیز کنید.
• از تمام منابع مستقیم گرما مانند خورشید، پرتوهای فرابنفش، سونا و غیره به مدت دو هفته دوری کنید.
• مراقب باشید که در ۵ تا ۷ روز اول به بخش‌هایی از پوست که پوسته پوسته شده و تغییر رنگ داده‌اند دست نزنید
• به توصیه های پزشک خود عمل کرده و کرمی که پزشکتان معرفی میکند را مصرف کنید.

عوارض جانبی

عوارض جانبی، فوری بوده و ممکن است شامل تورم و قرمزی در ناحیه تحت درمان به مدت دو تا سه روز باشد. فرایند بهبودی شامل پوسته پوسته شدن (که باید منتظر ماند تا خود به خود بریزند) طی یک دوره‌ی حدوداً یک هفته‌ای خواهد بود.
درمان گاهی اوقات می‌تواند منجر به قرمزی و تورم طولانی مدت در حین بهبودی پوست شود. این وضعیت بخصوص هنگامی که پلک‌ها یا نواحی نزدیک به چشم درمان می‌شوند، محتمل است. برطرف شدن آن برای برخی از افراد ۷ تا ۱۰ روز بطول می‌انجامد.
می‌توان در صورت لزوم از لوازم آزایشی برای پوشاندن عوارض درمان استفاده کرد اما نباید تا ۲۴ ساعت پس از درمان استفاده شوند. نتایج فوری بوده و طی دو تا چهار هفته بهبود پیدا می‌کنند.

میزان ماندگاری نتایج درمان

این درمان باعث جمع شدگی فوری و کوتاه شدن الیاف پوست شده و تاثیر این فرایند طی دو تا چهار هفته ادامه پیدا می‌کند. تاثیر این روش وابسته به تعداد جلسات درمان و فرایند پیری شما دارد، اما معمولاً ممکن است تا چند سال دوام داشته باشد. ما توصیه می‌کنیم که درمان ۱۲ ماه پس از درمان اولیه تکرار شود.